ÖRÜMCEK NEDİR?

Kontra Plak’ı 2012 yılında açmadan önceki süreçte kurumsal hayattaki görevime devam ederken müzikle ilgili farklı kulvarlarda amatör bir heyecanla işler üretmeye de başlamıştım. Öncelikle “fasitdaire” mahlasıyla Türkiye’nin en önemli elektronik müzik istasyonlarından biri olan Dinamo FM’de “Nota Bene” adını taşıyan haftalık bir program yapmaya başladım. Daha sonrasında Pozitif Müzik’teki görevim esnasında o ana dek amatör olarak ilgilendiğim bu başlıklar bir anlamda genel iş tanımım oldu ve  Radyo Babylon’un kurucu ekibinde yer aldım. “Örümcek” özetle 2000’lerin başında ilgilenmeye başladığım bu radyo yayıncılığı macerasının en son ve heyecan verici adımı. 

Mart 2021’de internet üzerinden yayın hayatına başlayan Zorlu PSM Radyo bünyesinde yer alan programlardan biri olan “Örümcek” her hafta Çarşamba akşamı 22-23 arası yayınlanıyor. Yayınları ister Zorlu PSM Radyo üzerinden isterseniz Karnaval uygulaması üzerinden dinleyebilirsiniz. 

“Örümcek” haftalık ve tek saatlik bir program olarak Zorlu PSM’nin açıldığı günden bu yana ev sahipliği yaptığı müzik çeşitliliğine paralel bir referansla zengin bir tür yelpazesine odaklanacak, yerli ve yabancı sahnenin yeni ve taze çalışmalarını minik bilgi notları eşliğinde aktaracak, seçilmiş ve süzgeçten geçirilmiş içeriğiyle onlarca yeni albümün kendine yer edinmeye çalıştığı sisli ortamda dinleyicilere bir yandan rehberlik ederken bir yandan da görüş alanlarını netleştirmeye çalışacak bir program. 

GEÇMİŞ PROGRAMLAR